خصوصيات مشتری

 

مشتریان هزاره سوم آن گروه از مشتریان هستند که بین ۱۵ تا ۳۵ سال دارند، تمایل زیادی به استفاده از فناوری های نوین و همچنین رسانه های اجتماعی دارند و در آستانه ورود به بازار کار هستند.

انتظارات نسل هزاره سوم نسبت به انتظارات والدینشان، بسیار متفاوت است. به همین دلیل، شرکت ها باید در زمینه برند، مدل های بازاریابی و استراتژی بازاریابی خود تجدید نظر نمایند.

ضروری است شرکت ها برای جذب این گروه از  مشتریان، خصوصیات شخصیتی و ارزش های این گروه از  مشتریان را درک کنند و بپذیرند. گر چه قسمتی از مشتریان نسل جدید کماکان از نظر اقتصادی به خانواده های خود وابسته هستند، اما قسمت دیگری از آنها به استقلال مالی دست یافته اند و وارد سال های اوج مصرف خود شده اند. اولویت ها و علاقه های بخش قابل توجهی از آنها شکل گرفته است و بر افکار و رفتار یکدیگر تاثیر می گذارند. آنها تحت تاثیر پیشرفت ها و نوآوری های گسترده ای که در عرصه فناوری رخ داده است، به شکل جدیدی با برند ها تماس برقرار می کنند.

 

 

 

 

۴ خصوصیت مشتریان نسل جدید:

۱- به دوستان خود بیشتر از کارشناسان اعتماد دارند.

برای این گروه از مشتریان، مفهوم کارشناس کاملا متفاوت است. از نظر آنها، کارشناس کسی است که تجربه دست اولی از کالا یا خدمت موردنظر آنها داشته باشند.

۲- سرعت و راحتی در امور روزانه برایشان بسیار مهم است.

مشتریان نسل جدید، عموما به دنبال لذت آنی هستند. این مشتریان بر سرعت،  آرامش و راحتی در تمامی کارهای روزمره خود تاکید دارند. به عنوان مثال، آنها بسیار بیشتر از پدران و مادران خود به خرید مایحتاج روزمره خود از نزدیک ترین فروشگاه به محل زندگی خود تمایل دارند و شاید این یک تهدید برای فروشگاه های بزرگ (Hyper Markets) باشد.

۳- این مشتریان به دنبال ساختن جهان بهتری هستند.

آنها بر این باورند که می توانند جهان را به مکان بهتری برای زندگی تبدیل نمود و به همین دلیل ارتباط جمعی و کار گروهی را لازمه آن می دانند. مشتریان نسل جدید به جای کمک مالی به موسسات خیریه، محصولات سبز یا تولیدات ارگانیک می خرند.

این گروه از  مشتریان برای شرکت هایی که دغدغه های اجتماعی و زیست محیطی دارند احترام قائل هستند.

۴- مشتریان نسل جدید روابط اجتماعی گسترده تری دارند.

خصوصیت مشتریان ؛ اگر چه روابط بین فردی برای همه انسان ها در نسل های مختلف مهم است اما نسل جدید به کمک رسانه های اجتماعی با افراد بیشتری و به دفعات بیشتر با همسن و سالان و دوستان خود ارتباط برقرار می کنند.

حدود نیمی از آنها (۴۶ درصد) بیش از ۲۰۰ دوست در فیسبوک دارند. همچنین آنها از اینکه مطالبی را که در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند، مورد تایید دوستانشان قرار بگیرد، احساس ارزشمندی می کنند!

مشتری, مدیریت ارتباط با مشتری, مدیریت crm, ارتباط با مشتری, crm, نرم افزار crm, نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری, مشاوره crm, مشاوره مدیریت ارتباط با مشتری, برترین مشاور crm, برترین مشاور مدیریت ارتباط با مشتری, بازاریابی, مدیریت بازاریابی و فروش, مدریت فروش, انواع بازاریابی, مشاور بازاریابی, مشاور بازاریابی و فروش