خصوصيات محصول

برای ایجاد برند دو بال لازم است یکی عملکرد محصول که می تواند همان خصوصیات ملموس برند را تشکیل دهد و دیگری ارتباطات یکپارچه بازاریابی و پیام هایی که به بازار فرستاده می شود که این بخش نیز تشکیل دهنده خصوصیات ناملموس برند است . 

ارزش محصول در واقع ادراکی است که مشتری نسبت به محصول دارد. یعنی یک محصول چقدر برای مشتری ارزشمند است. وظیفه اصلی مدیر بازاریابی تأثیر گذاری روی خصوصیات ناملموس ، مانند ارزش محصول و تصویر  در ذهن مشتری است. 

از طریق ابزارهای مختلف ارتباطات یکپارچه بازاریابی می توان روی خصوصیات ناملموس برند تأثیر گذاشت. 

 

 

 

نقش خصوصیات محصولات در بازاریابی 

در بازاریابی نقش خصوصیات و ویژگیهای محصول خیلی مهم و حیاتی است و عرضه کنندگانی که خصوصیات مورد نظر مشتریان را تامین نکنند مورد انتخاب قرار نخواهند گرفت. در بازاریابی ، بازاریاب باید به این نکته واقف باشد که تقاضای کالاها از تقاضای مصرف کننده نهایی ناشی می‌شود، یعنی تقاضا برای یک محصول بستگی به نحوه استفاده از آن در ارتباط با محصولات دیگر دارد. گاهی بازاریابی سعی می‌کند با تبلیغات، تقاضای مشتری نهایی را تحریک کند تا تقاضا برای محصول کالاها خودرا افزایش دهد.

 

محصول, خصوصیات محصول, فروش محصول, بازاریابی محصول, بازاریابی و فروش, مشاوره تولید, مشاوره بازاریابی, مشاوره تولید محصول, مشاوره توزیع محصول, انواع توزیع محصول, برترین مشاوره بازاریابی, برترین مشاور فروش