بازاریابی

مشاور بازاریابی

 

رمز موفقیت مشاور بازاریابی در این است که این مشاور، تجربه فروش داشته باشد

فراهم کردن بستری که نیروهای خلاق و دانش بنیان سازمان به راحتی بتوانند از نمونه ی اولیه به محصول نهایی برسند، تشویق کارکنان به انجام پیوسته ی نوآوری و آزمایش بدون ترس از شکست، تعامل مؤ با کارکنان دانش بنیان و بهره وری از حداکثر توان آن ها از جمله مواردی هستند که کسب و کار ها، بخصوص شرکت های دانش بنیان می توانند از گوگل بیاموزند.

خوب است که به طور منظم کارمندان را زیر نظر داشته باشید و ببینید که از مدل مربیگری شما راضی هستند و عملکردشان بهتر شده یا نه. به آن ها برای ادامه ی کار و نیل به اهداف انگیزه بدهند.در بسیاری از مدل های کوچیک، کارمند یا عضو تیم کاری در مرکز فرایند قرار می گیرد. 

 

بازاریابی

 

به عبارت دیگر، شما باید با فراهم آوردن ابزار های مورد نیازش به او کمک کنید تا خودش راه حل را بیابد. مهم ترین ابزاری که می توانید در اینجا استفاده کنید، سؤالاتی است که از او می پرسید چون باعث می شود اهدافش از انجام کار را دقیق تر مشخص کند و بهترین راه را برای رسیدن به آن ها پیدا کند.

در مربیگری ( کوچک ) کارمندان باید در اظهارنظرات خود احساس راحتی کنند، بدون آن که قضاوت شوند. برقراری روابط دوستانه این امر را تسهیل می کند.

تغییرات جزئی در نحوه ی نشان دادن قیمت ها تأثیر قابل ملاحظه ای بر تلقی مشتریان نسبت به قیمت دارد. به عنوان مثال، تبلیغاتی که در آن ها قیمت ها با فونت کوچک تری نشان داده می شوند، نسبت به آگهی هایی که در آن ها قیمت ها با فونت معمولی نمایش داده می شوند، بهتر می توانند ارزش را به مصرف کنندگان منتقل کنند.