خبر جهانی

 

تسهیل خرید با فناوری جدید علی بابا
خبر جهانی علی بابا برنامه ی خرید واقعیت مجازی را راه اندازی کرد اما اعلام کرده که تجاری سازی فناوری جدید واقعیت مجازی کمی طول خواهد کشید.
برنامه ی +Buy  علی بابا به کاربران این امکان را می دهد تا پوشاک و لوازم مورد نیاز خود را بدون کمک یک نمای پانارومای 360 درجه و دستیار خرید انتخاب کنند. این فناوری هنوز جای کار دارد و به عنوان یک هدف کسب و کار شناخته نشده است. علی بابا می خواهد با ارائه ی فناوری های نوآورانه به مصرف کنندگان لذت تجربه ی آینده را ببخشد.

آغاز رقابت وال مارت با آمازون 
وال مارت قصد خرید  jet.com  یک خرده فروش آنلاین را دارد تا آمازون را به چالش بکشد.
هنوز مشخص نشده است که غول خرده فروشی جهان چه مقدار می خواهد برای  jet.com   هزینه کند، اما گفته ها حاکی از آن است که این مبلغ ارزش 3 میلیارد دلاری خواهد داشت. وال مارت هنوز هیچ واکنشی به اخبار منتشر شده مبنی بر خرید  jet.com  نشان نداده است. بر اساس اخبار، این روز ها سهام وال مارت رشد تدریجی را تجربه کرده، در حالی که آمازون شاهد کاهش سهام خود بود است. داگ مک میلون، رئیس وال مارت، پیش از این هم اعلام کرده بود که برنامه های جدی برای پیشرفت در کسب و کار آنلاین دارد.

 

خبر جهانی

 

همکاری دارنده مدال طلای المپیک با داو
خبر جهانی شاون جانسون، ژیمناست امریکایی و دارنده مدال طلای المپیک، همکاری خود را با داو برای راه اندازی کمپین   My Beauty My Say  آغاز کرد. هدف از راه اندازی این کمپین، تشویق رسانه ها و عموم مردم برای تمرکز روی توانایی های ورزشی زنان است، نه ظاهر فیریکی آن ها. پرعضله، قد کوتاه، خپل و پت و پهن، چهره ی بچه گانه و …. القابی است که رسانه ها به شان جانسون داده اند. القاب و اسامی که هیچ ربطی به توانایی ورزشی او ندارند. در این مدت، این مادرش بود که به او روحیه می داد و اجازه نمی داد رسانه ها، بر عملکرد دخترش تأثیر بگذارند.
حالا جانسون می خواهد صدای نسل بعدی دختران باشد و شیوه ی صحبت کردن رسانه ها درباره ی ورزشکاران زن را با همکاری داو تغییر دهد. به نظر او دنیای امروز، زیبایی را مهم تر از ورزشکار بودن زنان می داند. او قصد دارد این طرز تفکر را تغییر دهد.
داو بیلبوردهایی را در نیویورک نصب کرده است که روی آن ها کامنت ها تبعیض آمیز رسانه ها درباره ی ورزشکاران زن دیده می شود. بیلبوردها به گونه ای طراحی شده اند که با ظهور کامنت های توهین آمیز، چهره ی زن ورزشکاران زن است؛ چرا که چنین کامنت هایی  از سوی رسانه ها می تواند مانع پیشرفت ورزشکاران شود. قرار است بیلبوردهای مشابهی در شهرهای لس آنجلس و تورنتو نیز نصب شود.