تحقیقات بازاریابی

برای اولین بار در ایران

آموزش دوره تحقیقات بازاریابی پیشرفته به صورت کاملا کاربردی، همراه با آموزش کلیه نرم افزارهای مرتبط SPSS/ Atlas.ti / Maxqda توسط شرکت ایده برتر پاسارگاد برگزار می گردد.

امروزه تحقیقات بازاریابی گام نخست در پیاده سازی برنامه های بازاریابی محسوب می شود. تحقیقات بازاریابی به عنوان رکن کلیدی در بازاریابی حرفه ای موجبات استخراج برنامه های بازاریابی و تدوین برنامه های تبلیغاتی خواهد بود.

در تعریفی ساده، تحقیقات بازاریابی فرایندی است که سازمان را به بازار از طریق جمع آوری اطلاعات مرتبط می کند. اطلاعات حاصله از تحقیقات بازار در کنار تجربه، شم و دانش مدیران، راهنمای ایشان در اخذ تصمیمهای درست به شمار می آید.
به عبارت ديگر تحقيقات بازار يك جزء از تحقيقات بازاريابى است كه درباره تحقيق نمودن در خصوص بازار شامل نيازهاى مشتريان، رقبا، فرصتها و تغييرات بازار مى باشد.

                     تحقیقات بازاریابی

شما به کمک تحقيقات بازاریابی می توانید:
:: ریسک فعالیتهای خود را کاهش دهید.
:: فرصتهای نهفته بازار را کشف و شناسایی کنید.
:: مشکلات بالقوه را شناسایی کنید.
:: از وضعیت رقبای خود آگاه شوید.
:: مشتریان احتمالی و فعلی خود را بهتر بشناسید.

محقق بازاریابی کیست؟

1) فردی است که در زمینه بازاریابی متخصص است. محقق بازاریابی باید دارای تحصیلات بالا در زمینه بازاریابی باشد و همواره از طریق مطالعه و شرکت در مجامع علمی دانش خود را به روز نماید.
2) محقق می بایست تجربۀ عملی کافی در زمینه بازار و بازاریابی داشته باشد. به عبارت دیگر محق می بایست بتواند فراتر از دیدگاه آکادمیک به مسائل شرکتها بنگرد.
3) محقق توانایی طراحی یک فرایند تحقیق بازاریابی را دارد، همچنین محقق از توانایی اجرایی و نظارت بر عملیات تیم تحقیقاتی برخوردار است. به عبارت دیگر دارا بودن مهارتهای کار گروهی و رهبری یکی از قابلیتهای مهم یک محقق بازاریابی است.
4) محقق دارای قدرت تفسیر اطلاعات است. به بیان دیگر هنر محقق در تبدیل انبوهی از داده های خام آماری به جداول و نمودارهای قابل فهم  و معیارهای شفاف قضاوت در مورد بازار است.
5) محقق صرفاً نتایج تحقیق را بیان می کند و قضاوتهای شخصی خود را جایگزین اطلاعات حاصله از بازار نمی نماید.

data-market-research

مزایای استفاده از خدمات حرفه ای تحقیقات بازاریابی چیست؟
آیا برای سازمان ها بهتر است تا فعالیت تحقیقات بازار خود را با شرکتهایی که در رشته بازاریابی مجرب و متخصص هستند، برون سپاری کنند و یا آنکه اساساً در خود شرکت تحقیقات بازاریابی تجربه شود؟
نتایج تجزیه و تحلیل هزینه فایده اکثر شرکتها به خوبی نشان می دهد که برون سپاری فعالیت های تحقیقات بازاریابی موثرتر از وجود واحد تحقیقات بازاریابی در داخل شرکت است. شرکت های تحقیقات بازاریابی در گردآوری، تحلیل و گزارش اطلاعات متخصص هستند. آنها در استفاده از تکنیک های تحقیقاتی پیچیده و پیشرفته مزیت نسبی دارند و می توانند این کار را در حداقل زمان ممکن و با کیفیت و کارایی بالاتری انجام دهند. بنابراین اطلاعات لازم برای تصمیم گیری مدیران را در دوره زمانی کوتاه­تری فراهم می آورند.
شرکتهای تحقیقاتی صاحب صلاحیت از افراد مجربی استفاده می کنند که در رشته های مختلفی همچون بازاریابی، مالی، آمار و …. متخصص هستند.یکی از مهمترین مزایای شرکت های تحقیقات بازار صاحب صلاحیت و حرفه ای، امنیت و رازداری در اطلاعات شرکت ها می باشد.

جهت ثبت نام به تقویم آموزشی مراجعه فرمایید

تحقیقات بازاریابی, تحقیق بازار, مدیریت بازار, تحلیل رقبا, بازاریابی و فروش, افزایش فروش, استخراج SWOT, نگارش SWOT, تحلیل SWOT, مدیریت بازار, رهبری بازار, دوره آموزشی, کارگاه آموزشی, مدیریت