انتخاب برند

 

آیا می دانستید انتخاب نام برند یا نامگذاری برند یکی از انتخاب های بنیادین هر کسب وکاری است؟

زیرا نام تجاری نقش اصلی را در میان عناصر اصلی برند سازی یا برندینگ بازی می کند و تداعیات ذهنی قدرتمندی را در زمینه محصول یا خدمات به صورت فشرده، مختصر و مفید ارائه می دهد. نام ها جزو موثرترین ابزارهای ارتباط برند با مخاطبان به شمار می آیند.

آگهی های تبلیغاتی معمولا حداکثر به مدت 50 ثانیه نمایش داده می شوند، در حالی که مشتریان به سادگی تنها در مدت چند ثانیه نام برند را مورد توجه قرار می دهند و مفهوم آن را در ذهن ثبت می کنند یا آن را به حافظه خود می سپارند.

 

%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%db%8c%d9%86%da%af

 


از آنجا که نام برند در ذهن مصرف  کنندگان وابستگی بسیار زیادی با محصولات یا خدمات می یابد، تغییر نام برند برای بازاریابان بسیار دشوار است. به همین دلیل قبل از نامگذاری برند، باید نام برند، مورد مطالعه و بررسی عمیق قرار گیرد. دیگر زمان آن گذشته که مانند Henry Ford، محصول خود را به صورت کاملا اتفاقی و به نام یکی از اعضای خانواده -Edsel- نام گذاری کنیم.

انتخاب برند, برندینگ, branding, مشاوره branding, مشاوره برندینگ, برندینگ و بازاریابی, بازاریابی و برندینگ, مشاوره بازاریابی و برندینگ, مشاوره برندینگ و فروش, فروش و برندینگ, مشاور فروش و برندینگ