اخبار جهانی

 

مایکروسافت با تغییر فرهنگ خود پولدار تر شده است

زمانی که یکی از مدیران ارشد مایکروسافت در مراسم راه اندازی یکی از محصولات اپل حضور پیدا کرد، بسیاری آن ها را به تیره شده آسمان مایکروسافت تفسیر کردند، اما این کار نشانه ای طرز تفکر جدید در شرکت مایکروسافت است.

به جای تلاش برای حذف سایر شرکت ها، این روز ها مایکروسافت تلاش می کند با آن ها دوست باشد. شرکت هایی هم چ.ن در اپ باکس و اسکایپ درامده سر شاری را نصب این شرکت کرده است.

مایکروسافت تلاش میکند رابطه ای پویایی با سایر شرکت های فناوری برقرار کند؛ زیرا این استراتژی تنها راه جوان و مرتبط مانندن شرکت ها است.

 

فروشگاه سلامت در تسکو

تسکو به زودی فروشگاه سلامت خود را به لطف همکاری با خوده فروشی Holland Barrett افتتاح می کند. این سوپر مارکت پس از آن که متوجه شد خریداران علاقه مندن تا خرید مواد غذایی خود را درکنار خرید در سایر برندهای مشهور انجام دهند، درصدد همکاری با خرده فروش های بیشتری در فروشگاهایی با فضای بیشتر است. 

تسکو بدین منظور با Holland Barrett، همکاری می کند. در فروشگاه جدید تسکو حدودا سه هزار محصول برند Holland Barrett فروخته می شود.

Holland Barrett فروشگاه زنجیره ای غذای سالم است که غذاهای سالم و ارگانیک و محصولات محلی را به فروش می رساند. کارکنان تسکو درباره ی اطلاعات مربوطه به محصولات Holland Barrett آموزش می بینند تا بتوانند بهترین مشاوره و محصول را به مشتریان معرفی و ارائه کنند.

همکاری گوگل و تویوتا

تغیرات گسترده در صنعت خودروسازی – از تولید خودروهای بدون راننده تا فناوری اشتراک رانندگی – شرکت های خودروسازی را مجبور کرده است که نه تنها با سایر خودرو سازان رقابت کنند بلکه، بیش از پیش با شرکت های فناوری اطلاعات نیز وارد رقابت شوند.

در همین راستا، شرکت های خودرو سازی تویوتا بیش از پنج سال است که با شرکت گوگل در حال مزاکره است. صدور و انتقال دیتای محصولات تویوتا یکی از محورهای مزاکره ی آن ها است. برای گوگل که درصدد است با جمع آوری اطلاعات، خدمات جدیدی ارائه کند، دست رسی به حجم عظیم اطلاعاتی که خودروهای تویوتا تولید می کنند، جذاب خواهد بود.